top of page

Holiday Event Tasting

Public·93 members

Universitatea Craiova vs Poli Iași 16 decembrie 2023

Universitatea Craiova vs CSM Politehnica Iasi on Sat, Dec 16, 2023, 15:00 UTC. Check live results, H2H, match stats, lineups, player ratings, insights, ...

Echipa antrenată de Leo Grozavu a pierdut un singur meci din ultimele cinci jucate în Liga 1. Poli Iași - FC U Craiova, LIVE TEXT de la 15:30 FC U Craiova este vecină de clasament. Oltenii, care au remizat în ultima rundă contra lui FC Hermannstadt (1-1), se află pe poziția 11, cu 13 puncte. "Obiectivul e să câștigăm toate meciurile, începând cu primul. Trebuie să o luăm pas cu pas și să câștigăm meciul de la Iași, care e primul. Universitatea Craiova vs CSM Politehnica Iasi Universitatea Craiova vs CSM Politehnica Iasi on Sat, Dec 16, 2023, 15:00 UTC. Check live results, H2H, match stats, lineups, player ratings, insights, ... Acest lucru nu s-a întâmplat însă decât după eliminarea lui Alin Roman din minutul 59. După câteva minute, Markovic a înscris cu capul, după o centrare a lui Vlădoiu. Oltenii au trecut în avantaj în minutul 78, când Mitriță îl găsește foarte bine pe Ivan, care scapă singur și îl învinge pe Ailenei. Alexandru Mitriță și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor în minutul 90, după o acțiune frumoasă a oltenilor. Roguljic a dat lovitura de grație în prelungiri și a stabilit scorul final 4-1. VIDEO Rezumatul partidei Poli Iași - Universitatea Craiova 1-4După patru etape jucate, nou-promovata Poli Iași se află abia pe poziția a 14-a, cu doar trei puncte acumulate. U Craiova vs CSM Politehnica Iasi H2H - Livescore U Craiova vs CSM Politehnica Iasi H2H · Next match · Head To Head · Statistics · Top bookmakers · Last matches · Last matches: U Craiova · Last matches: CSM ... Oltenii urcă pe locul doi în clasamentOltenii au controlat prima repriză, însă formația pregătită de Laurențiu Regecampf nu a reușit să înscrie, chiar dacă ocaziile la poarta moldovenilor nu au lipsit. Încă din minutul 4, Markovic a trimis pe lângă poartă dintr-o poziție ideală. Moldovenii au dat replica după doar câteva minute, cu un șut al lui Harrison. Oltenii au mai irosit câteva ocazii importante, prin Markovic și prin Ivan. Poli Iași a fost echipa care a deschis scorul pe finalul primei reprize, prin Roman, care l-a învins pe Laurențiu Popescu cu un șut din lovitură liberă, deviat de zid. După pauză, oltenii au pus presiune, iar Mitriță a fost aproape să restabilească egalitatea în câteva rânduri. Poli Iași - Universitatea Craiova 1-4. Festival de goluri în Copou! Oltenii au făcut spectacol12. 08. 2023, 23:25 SuperLiga: FCSB - Hermannstadt, sâmbătă, 20:00, DGS 1 SuperLiga: Univ. Craiova - Poli Iasi, sâmbătă, 17:00, DGS 1 Partida dintre Poli Iași și Universitatea Craiova s-a încheiat cu victoria oltenilor, scor 4-1, în cadrul etapei a cincea din SuperLiga României. În clasamentul din SuperLigă, Universitatea Craiova a urcat pe locul doi, cu 11 puncte, la o lungime în urma FCSB-ului, în timp ce Poli Iași este pe locul 14, cu doar trei puncte. Poli Iași - Universitatea Craiova 1-4. Festival de goluri în 12 aug. 2023 — Partida dintre Poli Iași și Universitatea Craiova s-a încheiat cu victoria oltenilor, scor 4-1, în cadrul etapei a cincea din SuperLiga ... CS Universitatea Craiova vs CSM Politehnica Iasi Head to CS Universitatea Craiova vs CSM Politehnica Iasi Past H2H Results, Asian Handicap Win%: 16.7%, Total Goals Over%: 66.7%. Last 5, CS Universitatea Craiova won 4, ... 66 Lacroxi vede cartonașul roșu. Min. 61 Ailenei îl tamponează pe Chițu. În primă fază, centralul i-a arătat lui Chițu cartonașul roșu, însă după intervenția VAR, Ailenei a fost cel penalizat cu cartonaș galben. Min. 46 Partea a doua începe acum. Pauză! Min. 22 Moldovenii beneficiază de trei lovituri de la colț într-un interval de 1 minut. Min. 19 Ailenei scapă mingea în proprie poartă, dar tușierul ridică fanionul. Faza urmează să fie analizată în cabina VAR. Laurențiu Reghecampf, după Poli Iași – Universitatea 12 aug. 2023 — Clasamentul din SuperLigă, după Poli Iași - Universitatea Craiova 1-4 Turkish Super League match between MKE Ankaragucu and Besiktas JK at ... Poli Iași - FCU Craiova 1-1 | Echipele împart punctele, după un gol superb înscris de oaspeți pe finalul meciului | Sport. roSuperliga Poli Iași - FCU Craiova, primul meci de duminică al etapei cu numărul 13 din Liga 1, s-a încheiat 1-1. Data publicarii: Duminica 22 Octombrie 2023, 17:31 Data actualizarii: Duminica 22 Octombrie 2023, 17:36 Poli Iași - FCU Craiova 1-1 Final! Min. 90+2 GOOOL FCU Craiova! Ibrahim îl învinge pe Ailenei cu un șut imparabil, de la mare distanță, la vinclu! Min. 85 Alin Roman își încearcă norocul pe final, doar că șutul său trece pe lângă perioadă. Min. Pe termen lung, vrem să avem un sezon bun. Dar trebuie să avem obiective pe termen scurt pentru a ne îndeplini ținta principală Am vorbit cu jucători care au evoluat în România. Toți mi-au spus că e o ligă bună, e competitivă. Și că italienii se simt bine aici, noi și românii avem multe în comun. Am lucrat cu Gicu Grozav. A fost fantastic la MTK", a spus Giovanni Costantino, la conferința de presă în care a fost prezentat la FC U Craiova. De cealaltă parte, Universitatea Craiova ocupă locul al patrulea, cu opt puncte, la patru lungimi în spatele liderului FCSB. În ultima rundă, ”Juveții” s-au impus în fața celor de la FC Hermannstadt, scor 1-0. În cadrul conferinței de presă premergătoare partidei cu Poli Iași, Laurențiu Reghecampf a vorbit despre valoarea lotului pe care îl are și nu a ezitat să îi ceară lui Mihai Rotaru întăriri. ”Eu cred că ne mai trebuie 3-4 jucători, avem nevoie de mai multă valoare în lotul nostru, pentru că vorbim de un campionat lung. Poli Iași - Universitatea Craiova 1-4 în etapa 2 din 12 aug. 2023 — Universitatea Craiova s-a impus în deplasarea cu Poli Iași, scor 4-1, în runda cu numărul 5 a Superligii. Markovic, Mitriță, Ivan și ...