top of page

Holiday Event Tasting

Public·94 members

UTA Arad vs Farul Constanța 16/12/2023

Bilete disponibile la meciul dintre Farul și UTA Arad, restanță din etapa a 5-a a Superligii. Alb-albaștrii vor disputa joi, 26 octombrie, de la ora 20:00, ...

Acum se concentrează pe campionat, atunci (n. când a fost amânată partida) a fost un ajutor pentru ei, noi ca și club am fost înțelegători. Numai alții nu apreciază. Eu când am declarat că din cauza nocturnei nu ni s-a dat golul am fost ironic, nu ai cum să nu vezi. Nu trebuie să fim luați de de fraieri, a fost gol. Eu am experiență și vă spun că atâta timp cât piciorul de sprijin e după linie e clar…Ca să lovești mingea cu celălalt picior trebuie să faci o pendulare, că-i mai mică, că-i mai mare, iar el a făcut o pendulare mare și s-a văzut clar că mingea a trecut de linie. Ca și jucători, accidentarea lui Nedelcu a recidivat la meciul cu U Cluj. Mai avem jucători ca Larie, care a ieșit la pauză și nu știm dacă va juca. Louis Munteanu are și el o mică problemă, dar încercăm să le gestionăm. Cojocaru, Androanche și Vînă sunt și ei accidentați, dar și Benchaib de care știți deja cu toții. Avem ceilalți băieți și suntem optimiști că vom face un meci mare și să luăm cele trei puncte pentru că avem mare nevoie. UTA a crescut de la meci la meci, sunt convins că Mircea știe ce face, practic a demonstrat. O echipă destul de puternică, față de U Cluj este mult mai puternică și verticală. Au fost înregistrate 4 rezultate de egalitate și câte o victorie de fiecare parte. Farul nu a reușit niciodată să se impună la Arad. Mai mult, constănțenii nici nu au înscris în cele trei confruntări de pe terenul celor de la UTA:15. 01. 2021 - UTA - Viitorul 0-016. 04. 2021 - UTA - Viitorul 1-018. 07. 2021 - UTA - Farul 0-0Cei mai buni marcatori ai arădenilor sunt Otele și Postolachi, cu câte cinci reușite, iar Denis Alibec, cu 11 goluri, este golgheterul Farului. Farul Constanța - UTA 2-2, într-un meci restant din etapa a 5-a Superligii22:00 Min. 90: Final de meci! Găman fluieră finalul meciului! 21:12 Min. 50: Goool Farul Constanța! Artean marchează golul egalizator pentru trupa lui Gică Hagi! 21:08 Începe a doua repriză! Centralul fluieră începerea reprizei secunde! 20:52 Min. 45: Pauză la Ovidiu! Găman fluieră finalul primei părți! 20:31 Min. 27: Goool UTA! Fabry înscrie, iar arădenii reintră repede în avantaj! 20:27 Min. 24: Goool Farul Constanța! Rivaldinho marchează printr-o lovitură de cap și restabilește egalitatea! 20:10 Min. 7: Goool UTA! Claudiu Micovschi deschide scorul pentru echipa lui Mircea Rednic! 20:02 Min. Rodrigues, Conte, Benga, Abeid – Freitas – Micovschi, Fabry, C. Mihai, Ofosu – G. Cooper Rezerve: Kucher, Stolnik, Carp, Stahl, R. Pop, Herald Marku, Omondi, Căpușă, Luckassen Antrenor: Mircea Rednic Stadion: Complex Sportiv Academia „Gheorghe Hagi” (Ovidiu) Arbitru: George Găman (Craiova), A1: Mircea Orbuleț (București), A2: Adrian Popescu (Craiova) Arbitru VAR: Sorin Costreie (Voluntari), AVAR: Andrei Moroiță (Ploiești) Farul Constanța, campioana României, a remizat cu UTA Arad, scor 2-2, în cadrul unui meci restant din a 5-a rundă a Superligii. Farul Constanța – UTA 2-2 Gruparea lui Gică Hagi venea după o remiză cu Universitatea Cluj, scor 1-1, în timp ce formația arădeană venea după un egal cu Rapid București, scor 2-2. Alibec a încercat să marcheze și el de la distanță, însă tentativa sa a fost lipsită de precizie. Arădenii au avut cea mai mare ocazie a primei reprize, în prelungiri, când Chindriș a trimis cu capul puțin pe lângă poartă. Constănțenii au deschis scorul în minutul 60, după o cursă formidabilă a lui Mazilu, care a marcat după doar patru minute după ce Gică Hagi l-a trimis în teren. Arădenii puteau restabili egalitate pe final, însă Benga a trimis puțin pe lângă poartă din afara careului. VIDEO Rezumatul partidei UTA Arad - Farul 0-1UTA Arad - Farul 0-1Cele două formații s-au întâlnit de șase ori în Liga 1, după ce UTA a promovat în 2020. Live events Farul Constanța vs UTA Arad - Liga I 2024 Farul Constanța vs UTA Arad Live stats - Liga I 2024: goals, assists, cards, substitutions, etc. Înainte de partida dintre Farul și UTA, echipa de pe litoral se afla pe poziția cu numărul 7, în timp ce trupa lui Mircea Rednic se clasa pe locul 14. Ce au declarat cei doi antrenori înainte de Farul – UTA Înainte de partida cu UTA, Gică Hagi a dezvăluit că este în relații extrem de bune cu Mircea Rednic, tehnicianul arădenilor. „Jucăm împotriva unui bun prieten (n. r. Mircea Rednic) și un coleg cu care am jucat și crescut împreună. Sperăm ca la acest meci să fim mult mai inspirați în ultimii 30 de metri, pentru că la U Cluj am făcut un meci bun și ne-am impus la posesie, dar și la mai multe capitole. UTA Arad - Farul Constanța Live Video Online în etapa 27 24 feb. 2023 — Rezerve: Buzbuchi – Baravykas, Ad. Mazilu, Grobry, V. Morar, Mateus Santos, Casap, Boli, Kiki Antrenor: Gheorghe Hagi. FARUL: 12. Aioani – 25 ... UTA Arad vs FCV Farul Constanța rezultate live, H2H și UTA Arad is going head to head with FCV Farul Constanța starting on 16 dec. 2023 at 12:00 UTC at Stadionul Francisc von Neumann stadium, Arad city, Romania. The ... UTA - Farul 0-1. Adrian Mazilu a decis meciul, la patru minute de la intrarea în teren24. 02. 2023, 22:30 SuperLiga: FCSB - Hermannstadt, sâmbătă, 20:00, DGS 1 SuperLiga: Univ. Craiova - Poli Iasi, sâmbătă, 17:00, DGS 1 Farul Constanța s-a impus pe terenul celor de la UTA Arad, scor 1-0, în etapa cu numărul 27 din Liga 1. În urma acestui rezultat, liderul Farul ajunge la 58 de puncte, în timp ce UTA rămâne pe penultimul loc în clasament, cu 24 de puncte. UTA Arad - Farul 0-1. Constănțenii obțin trei puncte la AradÎncă din minutul 5, arădenii au pus probleme la poarta lui Aioani. După o fază frumoasă construită de Laszlo Balint, Roger șutează în blocajul portarului celor de la Farul. În minutul 21, Borza a șutat de la distanță, dar balonul a trecut departe de poartă. Ubbink a șutat pe lângă poartă în minutul 24, iar un minut mai târziu, Batha a fost aproape de gol după o combinație frumoasă cu Milosevic. Câteva minute mai târziu, Batha a încercat un șut de la distanță, care a trecut, însă, pe lângă poarta constănțenilor. Cu siguranță de așteaptă un meci de luptă și foarte greu. I-am analizat, am văzut ce calități și defecte au. Fiecare echipă care vine la Constanța e obligată să se apere, deci sunt obligate prin jocul pe care îl facem și prin mentalitate. Important e să fim noi și să avem capacitatea să înscrie”, a spus Gică Hagi, la conferința de presă dinaintea meciului cu UTA Arad. De partea cealaltă, antrenorul UTA-ei crede că formația campioană se poate impune oricând prin performanțele individuale ale jucătorilor Louis Munteanu sau Constantin Budescu. „Întâlnim echipa campioană, cu un lot bun, omogen, cu jucători care pot să facă diferența, cum sunt Budescu sau Louis Munteanu, chiar dacă trece printr-un moment greu. Poate se și impunea un al doilea cartonaș galben pentru Stolnik, dar dă-mi golul înainte de toate. Păcat, a fost un joc bun, iar asta ne dă încredere”, a spus Mircea Rednic la conferința de presă. Se descrie ca fiind un băiat vesel, pasionat de fotbal și este cel mai tânăr membru din echipa ProSport. Răzvan este proaspăt admis la Facultatea de Jurnalism și Științele Comunicării și a absolvit Liceul Teoretic Victoria din București. UTA, punct mare pe terenul campioanei Farul 26 oct. 2023 — V, E, Î, Golaveraj, Forma, Pct. 1, FCSB, 19, 11, 5, 3, 32 – 19. 10 decembrie 2023CFR FCV Farul Constanta. 2. UTA Arad. 2. Micovschi 7'. Fabry ... 1: Fluier de start! Centralul Găman fluieră startul partidei! 19:13 Echipele de start Farul: Aioani – Sârbu, K. Boli, M. Popescu, Kiki – T. Băluță, Artean, Grameni – Gustavo Costa, Rivaldinho, Budescu Rezerve: Buzbuchi – Dussaut, Diogo Quieros, G. Marins, N. Popescu, Borginho, Enes Sali, L. Munteanu, Iustin Doicaru Antrenor: Gheorghe Hagi UTA Arad: F. Iacob – D. Fotbal: Farul Constanţa - UTA Arad 2-2, în Superligă 26 oct. 2023 — 14 UTA 13 2 6 5 12-18 12 15 Dinamo 13 2 3 8 8-24 9 16 FC Botoşani 13 0 6 7 13-26 6. Legendă: M - meciuri, V - victorii, E - egaluri, Π...