Holiday Event Tasting

Public·106 members

Petrolul Ploiești vs Rapid Bucureşti în direct 15 decembrie 2023 Vezi online

10 nov. 2023 — Sepsi vs Rapid Bucureşti în direct online 10 noiembrie 2023 acum 21 ... 2023 — CFR Cluj vs Petrolul Ploiesti în direct 202 18 sept. 2023 ...

Când ai umplut stadionul de la Voluntari, normal că îți pare rău pentru suporteri. Băieții vor face un meci extraordinar pentru suporteri acum! La asta mă aștept eu, la asta să se aștepte și ei”, a spus Cristiano Bergodi într-o conferință de presă. Ce a spus Florin Pîrvu înaintea derby-ului Rapid - Petrolul Florin Pîrvu, antrenorul celor de la Petrolului, a vorbit și el despre meciul contra Rapidului și a dezvăluit că speră ca echipa sa să presteze același joc bun din ultima etapă. ”Suntem în fața unui meci foarte important, toată suflarea petrolistă așteaptă cu mare interes acest joc. Noi suntem pregătiți, venim după jocul bun prestat în ultima etapă”, a spus Florin Pîrvu. Rapid - Petrolul, echipele probabile: Rapid: 31. FC Petrolul - Rapid Bucharest Rezumat: Fotbal Scoruri & Rapid o va înfrunta vineri seară, în deplasare, pe Petrolul Ploiești, într Meciuri asemănătoare. Romanian Liga I In direct acum. FC Voluntari. -. -. FC U ... FC Petrolul – Rapid București/„Primvs Derby” la final de an acum 7 ore — direct. „Știm ce meci ne asteapta și ce atmosferă o să fie pe FC Petrolul Ploiești vs FC Rapid 1923. Stadion Ilie Oană. Superliga. 01 ... Rapid - Petrolul 0-2. A venit furtuna! Autogolurile lui Oaidă și Borja Valle aruncă în aer Giuleștiul. Daniel Niculae, înjurat de tot stadionulPrima repriză a fost una echilibrată, unde ambele formații au încercat să joace cât mai tactic și atent. În primele 10 minute de joc, fumingele aruncate în teren l-au forțat pe arbitru să oprească meciul preț de cinci minute. ”E un derby, știm ce rivalitate este, știm ce vor suporterii noștri. Petrolul este o echipă bună, a câștigat cu Farul, traversează o perioadă bună. Noi? Din contră, a fost așa și așa. Trebuie să reparăm jocul slab făcut la Voluntari. Mă aștept la trei puncte, mi-ar plăcea să câștigăm și să o facem jucând bine, făcând spectacol. În minutele de prelungire, Borja Valle își înscrie un nou autogol și stabilește scorul final. Petrolul Ploiești pleacă cu toate cele trei puncte și urcă în clasament până pe poziția a 5-a. La finalul partidei, suporterii giuleșteni l-au înjurat pe Daniel Niculae, aruncând vina asupra președintelui clubului! ECHIPELE DE START: Rapid: H. Moldovan - Onea, Săpunaru, Iacob, Braun - Oaidă, Al. Albu, Cîrjan - Funsho, Dugandzic, Petrila Rezerve: Drăghia - I. ​​Min 63: Oaidă își bagă mingea în proprie poartă. Petrolul, în avantaj. (1-0) Min 60: Săpunaru, aproape de a înscrie cu capul! Portarul celor de la Petrolul, pe fază și apară fără emoții. ​Min 55: Meciul a fost reluat! ​Min 50: Partida a fost, din nou, întreruptă din cauza fumigenelor. ​Min 46: A început repriza secundă! Min 45: Echipele se îndreaptă spre vestiar. Scor 0-0! Min 43: Ocazie importantă pentru giuleșteni, mingea iese însă în corner. Min 41: Rapid înscrie dar golul este anulat pentru fault în atac. Min 40: Oaspeții lovesc bara după o greșeală în defensivă a giuleștenilor! Min10: Partida a fost întreruptă preț de 5 minute din cauza fumigenelor aruncate în teren. Min 1: A început meciul INFO: Fanshop-ul a fost luat cu asalt de suporteri, înaintea derby-ului dintre Rapid și Petrolul Rapid și Petrolul Ploiești se întâlnesc în etapa cu numărul cinci din acest sezon, iar cele două formații vin la acest derby cu același număr de puncte. Giuleștenii au început modest sezonul, cu o singură victorie, împotriva celor de la U Cluj, scor 3-0, un eșec pe terenul celor de la Voluntari, scor 2-1, și două remize, scor 0-0 și 2-2, împotriva celor de la Sepsi, respectiv Botoșani. FC Petrolul Ploieşti vs FC Rapid București rezultate live, FC Petrolul Ploieşti FC Rapid București rezultate live (video transmisiune în direct) începe in data de 15 dec. 2023 la ora 18:30 pe Stadionul Ilie Oană, ... Nici Petrolul Ploiești nu se bucură de un început bun. Formația pregătită de Florin Pîrvu a obținut o singură victorie, contra celor de la Farul Constanța, scor 3-2, un eșec pe terenul celor de la Voluntari, 0-2, și două remize, cu U Cluj și FC Botoșani, ambele încheiate 1-1. Cel mai recent duel direct jucat pe prima scenă a avut loc în luna decembrie a anului trecut și s-a terminat în favoarea giuleștenilor, scor 3-1. Galeria Petrolului a ajuns în Giulești! Ce a declarat Cristiano Bergodi despre partida dintre Rapid și Petrolul Cristiano Bergodi (58 de ani), antrenorul Rapidului, a prefațat derby-ul cu Petrolul. (FOTBAL###) Politehnica Iaşi vs Petrolul în direct online 02 1 oct. 2023 — acum 20 de ore — EVÎE -4 FC VOLUNTARI 23 EÎÎÎE -8 POLI IASI 15?? VEV UTA ARAD 14? EEÎÎ -6 DINAMO BUCURESTI ÎÎÎÎE -12 16 FC BOTOSANI 15? Cristea, J. Morais, Kait, Pănoiu, V. Costache, Papeau, B. Valle, Al. Ioniță II Antrenor: Cristiano Bergodi Petrolul: Zima - Papp, Meijers, Țicu - Doua, Hanca, Seto, Jair, Musi - Irobiso, G. Grozav Rezerve: Eșanu - L. Dumitriu, Almeida Gomes, Garutti, Purtic, Jefferson, Mitrov, Rădulescu, Petrovic Antrenor: Florin Pîrvu Stadion: Superbet Arena Giulești Arbitru: Andrei Chivulete (București), A1: Andrei Constantinescu (București), A2: Mihăiță Necula (București) Arbitru VAR: Bogdan Dumitrache (București), AVAR: Marius Badea (Râmnicu-Vâlcea) Min 90+: Un nou autogol în Rapid - Petrolul! Borja Valle este, de data aceasta, protagonistul. Statistiques de SC FC Petrolul Ploiesti et FC Rapid ... en chiffres : statistique, scores des matchs, resultats, classement et historique des equipes de foot SC FC Petrolul Ploiesti et FC Rapid Bucuresti.